Фарба на основі скла: метод, як зберегти металеві дахи прохолодними в сонячні дні

By igor 6 років agoНемає коментарів

Щоб зберегти прохолоду в сонячні дні, металеві дахи все частіше фарбують білою фарбою. Але новий варіант фарби на основі скла може запропонувати довгострокову альтернативу.

У таких містах як Нью-Йорк, проблему нагрівання дахів у сонячні дні вирішують через фарбування дахів у білий колір. Фарбування даху у білий колір знижує температуру даху і будівлі в цілому, що відповідно зменшує витрати на кондиціювання. Але скоро, можливо, буде альтернатива білій фарбі: фарба, зроблена із скла.

Пофарбований дах

Пофарбований дах

 

Вчені створили скляну фарбу, яка може відбивати сонячне світло від металевих дахів і зберігати їх при температурі навколишнього повітря. Це не другорядне відкриття, адже Сонце може нагрівати металеві поверхні так, що звичайна дитяча гірка або сидіння на стадіоні стають неможливі для використання.

Нова фарба має ще й інші переваги. Так як вона майже повністю неорганічна – це суміш скла (основний інгредієнт), діоксиду кремнію та силіконового каучуку – вона не погіршується в ультрафіолетовому світлі і може служити набагато довше, ніж звичайні покриття на основі полімерів.

На даний момент охолодження дахів будинків найчастіше досягають за рахунок фарбування даху у світлий колір. Навіть існує “проект Білий Дах” White Roof Project, створений у Нью-Йорку правозахисною групою, яка говорить, що такі дахи можуть зменшити споживання енергії влітку будівлями від 10 до 40 відсотків.

Дослідники в цілому згодні з його перевагами. Подібно до того, як одяг світлого кольору допомагає людям охолодитися в сонячні дні, відбиваючі поверхні можуть зберігати дах холоднішим на 30С, ніж дах темного кольору. Тим не менш, дослідження в минулому році виявили, що в північних районах пофарбовані у світлий колір дахи заощаджують менше енергії впродовж року, ніж південних районах. «Тут є питання географії», говорить провідний автор Матей Георгеску з Університету штату Арізона.

«Біла фарба сама по собі робить хорошу роботу,» відображає близько 90 відсотків енергії сонця» говорить Бенковскі. Проте полімерна основа не може відбити ультрафіолетове світло, як може фарба на основі діоксиду кремнію. І всього за три роки експлуатації, полімерна фарба поглинає в два рази більше сонячної енергії, ніж свіжопофарбована.

Пофарбований дах у світлий колір

Пофарбований дах у світлий колір

 

Фарба на основі скла здатна відбивати сонячне світло протягом багатьох десятиліть і зберігати металеві поверхі прохолодними, також сповільнює корозію даху. Вона була задумана як спосіб продовження терміну служби військово-морських судів, а не для фарбування дахів та економії енергії в будівлях, хоча ймовірно, може робити ці дві задачі. Управління США по військово-морським дослідженням фінансує цю розробку.

Чи буде вона працювати на неметалевій поверхні? «Ви ніколи не можете сказати, поки насправді не спробуєте» говорить він. Він очікує, що фарба буде добре працювати на таких поверхнях як кераміка, скло, бетон, камінь і, можливо, навіть скловолокно або раніше пофарбовані полімерні поверхні (пофарбовані дахи).

Бенковскі почне польові випробування його фарби протягом наступних двох років, каже, що це може зайняти п’ять років, щоб комерціалізувати продукт. Він очікує, що маючи ВМС США в якості спонсора дослідження, шанси фарби для успіху підвищуються.

http://news.nationalgeographic.com/energy/2015/08/150816-glass-paint-keeps-metal-roofs-cool-on-sunny-days/

Category:
  Без категорії
this post was shared 0 times
 000

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований на сайті