Нобелівський лауреат закликав пофарбувати дахи будинків у білий колір

By viktor 7 років ago1 Comment
White-roofs-1

Нобелівський лауреат закликав фарбувати дахи у білий колір. Найпрактичніше – це пофарбувати дахи будинків.

З метою запобігання глобального потепління необхідно перефарбувати дахи будинків та дороги у білий та інші світлі кольори, стверджує нобелівський лауреат, фізик Стівен Чу.

 

Фарбування дахів – засіб проти глобального потепління

Фарбування дахів – засіб проти глобального потепління

Свою теорію Чу засновує на тому факті, що перефарбовані дахи та дорожнє покриття світлих кольорів відображають 80% сонячного світла, а темні – всього 20%, пише The Times.

За його розрахунками, після здійснення його ідеї викиди парникових газів зменшаться колосально: все одно, що світ відмовився б від автомобільного руху на 11 років, зазначає видання.

Глобальне потепління може зупинити фарбування дахів будинків

Глобальне потепління може зупинити фарбування дахів будинків

“Архітектурно-будівельним управлінням слід вимагати, щоб усі плоскі дахи фарбували в білий або світло-сірий колір, а покриття – в холодні кольори, які абсорбують менше тепла. Дороги слід зробити світлішими – до природного кольору бетону, щоб при яскравому світлі сонця вони не засліплювали водіїв”, – цитує британське видання Стівена Чу.

Фарбування дахів, покрівель та інших поверхонь у містах в світлі кольори також знизить температуру повітря в міській зоні, підвищить комфорт городян у спекотні літні дні, знизить витрату енергії на кондиціювання приміщень, а також зменшить міський смог. Результати комп’ютерного моделювання демонструють довгостроковий глобальний ефект охолодження в результаті фарбування дахів – майже на 1 градус Цельсія. Якщо міста матимуть високе альбедо невизначено довго, то це буде рівносильно негайному видаленню CO2, що виробляється промисловістю і транспортом, з атмосфери планети, що істотно знизить негативні наслідки глобального потепління.

Крім того, фарбування даху у світлий колір робить весь будинок затишнішим та естетичнішим.

 

 

 

Category:
  Без категорії
this post was shared 0 times
 100

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований на сайті