Підготовка поверхні та фарбування даху

By igor 7 років agoНемає коментарів

Підготовка поверхні та фарбування даху: підготовка оцинкованих поверхонь під фарбування

 

Цинкування є одним з найбільш широко застосованих методів захисту сталевих поверхонь від корозії. Зважаючи на це на практиці досить часто доводиться стикатися із завданням фарбування оцинкованих поверхонь, яка проводиться з метою додати поверхні необхідний декоративний вигляд, а також для ще більшого посилення антикорозійного захисту фарбується (так званий «дуплексний» захист: цинк + покриття (фарба)) Проблема забезпечення хорошого зчеплення лакофарбового матеріалу з оцинкованою поверхнею носить комплексний характер, а тому вимагає і комплексного підходу до її вирішення.

 

Перш за все необхідно зробити правильний вибір ЛФМ. Допускається використовувати тільки ті грунтовки, в інструкції по застосуванню яких є чіткі вказівки на допустимість їх нанесення прямо на оцинковану поверхню. Крім того слід чітко слідувати правилам підготовки оцинкованої поверхні під забарвлення. Незважаючи на термін «оцинкована поверхня» в практиці її забарвлення доводиться стикатися не стільки з чистим металевим цинком, скільки з його похідними або іншими продуктами.

 

Продукти реакції цинку з атмосферними реагентами (вода, кисень, вуглекислий газ).

 

Чистий металевий цинк є хімічно дуже активним елементом. Він швидко утворює в атмосферних умовах оксиди і гідроксиди, які характеризуються підвищеною водорозчинністю. Згадані продукти реакції цинку з повітрям і вологою неміцно тримаються на поверхні і вкрай негативно впливають на адгезію лакофарбового покриття до оцинкованої поверхні, а тому неодмінно повинні бути видалені перед забарвленням.

 

У разі початкової експлуатації оцинкованої поверхні в атмосферних умовах видалення згаданих оксидів і гідроксидів цинку може в тій чи іншій мірі відбуватися саме собою. Відбувається «вивітрювання» оксидів і гідроксиди, що тримаються не міцно, і утворення так званого шару цинкової патини складається переважно з карбонату цинку, який міцно пов’язаний з оцинкованою поверхнею і забезпечує набагато кращу адгезію лакофарбового покриття перед фарбуванням. Крім того, в результаті процесу природного вивітрювання утворюються мікронерівності профілю (шорсткості) оцинкованої поверхні, що також поліпшує зчеплення лакофарбового матеріалу з підкладкою. Залежно від клімату, умов експлуатації, виду поверхневої обробки оцинкованої поверхні та інших факторів, процес «вивітрювання» (старіння) поверхні триває протягом 6-24 місяців.

 

Слід мати на увазі, що візуальна оцінка ступеня вивітрювання розчинних оксидів і гідроксидів вельми скрутна. Крім того в умовах сильно забрудненої міської і промислової атмосфери вище описані процеси «вивітрювання» (старіння) оцинкованої поверхні видозмінюються зазнаючи додаткового впливу хімічних реагентів, присутніх в забрудненій атмосфері. Крім того, при експлуатації оцинкованого даху в атмосфері відбувається природне накопичення на поверхні забруднюючих агентів органічного та неорганічного походження, видалення яких простим промиванням водою і знежиренням не завжди можливо. Таким чином, просто природне старіння поверхні, вельми і вельми істотно покращує здатність поверхні до фарбування, але все ж 100% гарантії на успіх не дає.

 

Поверхні оброблені мінеральним маслом.

 

Для захисту поверхні оцинкованих виробів (насамперед листової сталі (оцинкованої бляхи)) в процесі транспортування і зберігання часто покривають шаром мінерального масла. Його необхідно видалити знежиренням органічними розчинниками. При цьому слід якомога частіше очищати або міняти інструменти, якими проводиться знежирення. В іншому випадку брудний інструмент (кисті, дрантя тощо) можуть призвести до неповного видалення забруднюючих речовин (масел) або ж повторному забрудненню поверхні.

 

Таким чином, найбільш надійним способом підготовки поверхні є її легка абразивна обробка з наступним промиванням 5% -им розчином аміачної води і сушкою. При наявності органічних забруднень, а також якщо сталь була оброблена мінеральним маслом, також необхідно знежирення.

 

Абразивна обробка.

 

При механічному способі очищення (легка піскоструминне очищення) використовується абразив діаметром 200-500 мікрон. Тиск не повинен перевищувати 280 МРа При ручних методах використовується дрібнозерниста наждачний папір. Слід завжди пам’ятати про те, що завдання полягає лише у видаленні тонкого поверхневого шару забруднень і додання необхідного для гарної адгезії профілю поверхні (шорсткості). Таким чином слід дотримуватися максимальної обережності з тим, щоб не пошкодити тонкий шар безпосередньо цинку.

 

Фарбування даху

 

Фарба для даху повинна бути не тільки гарного кольору, а й володіти достатньо хорошими властивостями, захищати метал від корозії, перепадів температури і несприятливих атмосферних явищ. Наприклад, грунт повинен відповідати типу покриття даху, поверхня якого може бути із сталевого листа або з кольорового і оцинкованого металу.

Найбільш поширені типи покрівлі – це покриті чорним металом або оцинкованими листами. Фарба для даху буває декількох видів:

  • алкідна фарба;
  • акрілова фарба;

Проводити огляд покрівлі рекомендується в гарний сонячний день. Тоді помітні навіть невеликі подряпини, тріщини у фарбі.

Перш ніж пофарбувати дах необхідно ретельно підготувати поверхню покрівлі. Потрібно очистити її від бруду високим тиском води та миючим засобом Панссаріпесу, іржу та місця відшарування старої дахової фарби видалити металевими щітками. Потім поверхню потрібно промити водою і дати час щоб дах висох. Місця іржі слід обробити спеціальною грунтовкою.

 

Фарбування оцинкованої покрівлі

Перед багатьма постає питання, якою фарбою пофарбувати дах? У більшості жителі нашої країни для покрівлі використовують оцинковані металеві листи. З часом цинкове напилення руйнується і бляха починає іржавіти. Тому такий дах необхідно пофарбувати, та продовжити термін його експлуатації ще на багато років.

Для пофарбування оцинкованих дахів застосовуються спеціальні фарби та грунтовки, які містять у собі антикорозійні компоненти.

Ми порадимо вам декілька схем розрахованих, на різні фінансові можливості.

  1. Схема з трьох разовим покриттям.
  • В неї входить один шар грунту ТЕМАПРАЙМ ЕЕ, та два фінішних шари фарби ТЕМАЛАК ФД 50.
  • Товщина плівки буде приблизно 150 мікрон та термін експлуатації буде коливатись від 10 до 15 років.

 

2. Схема двох шарова.

  • В неї входить один шар грунту ТЕМАПРАЙМ ЕЕ, та один шар фарби ТЕМАЛАК ФД 50.
  • Товщина плівки буде приблизно 100 мікрон та термін експлуатації буде коливатись від 5 до 10 років.

 

Category:
  Без категорії
this post was shared 0 times
 000

Залишити коментар

Ваш email не буде опублікований на сайті